Peelingi chemiczne mają na celu kontrolowane złuszczenie powierzchownych warstw skóry , co prowadzi do pobudzenia aktywności włókien kolagenowych, a tym samym do ujędrnienia skóry, poprawy kolorytu, zwężenia i odblokowania porów, zmniejszenia widoczności przebarwień. Ich działanie polega na osłabieniu wiązań między komórkami naskórka (korneocytami). To sprawia, że łatwiej się one „odrywają”. Dzięki temu proces złuszczania przebiega szybciej, ale w sposób niewidoczny.

 

13950811_665306780292309_297176966_o

MANDELIC 20% – złuszczanie kwasem migdałowym 20%
Złuszczanie kwasem migdałowym niesie ze sobą małe ryzyko wystąpienia podrażnień
i nadwrażliwości na UV. KWAS MIGDAŁOWY reguluje odnowę komórkową – złuszcza wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze – dzięki czemu silnie ją ujędrnia. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia. Jest dobrze tolerowany nawet przez wrażliwe cery naczynkowe. Masa cząsteczkowa kwasu migdałowego jest większa w porównaniu z popularnym w grupie kwasów AHA – kwasem glikolowym, dzięki temu kwas migdałowy działa łagodniej, może być stosowany nawet przy I stadium ROSACEA.

 

 

13931684_665306786958975_557689897_oLACTI&GLICO 38% – złuszczanie kwasem mlekowo-glikolowym
Połączenie kwasów mlekowego i glikolowego na skórę, zapewnia spektakularne efekty oraz szerokie spektrum działania. KWAS MLEKOWY działa eksfoliacyjnie, nawilżająco, wybielająco i przeciwtrądzikowo. KWAS GLIKOLOWY stymuluje syntezę komórkową eliminując martwe komórki naskórka, zmniejsza grubość warstwy rogowej, polepsza przepuszczalność naskórka, wyrównuje powierzchnię skóry, eliminuje zaskórniki,  zwiększa syntezę kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów.

 

LACTI&GLICO 38% – złuszczanie kwasem mlekowo-glikolowym, zabieg na dłonie
Zabieg efektywnie pielęgnuje skórę dłoni a w szczególności skórę suchą, zniszczoną, z objawami starzenia i nierówną pigmentacją. Zastosowany w zabiegu preparat LACTI&GLICO 38% gwarantuje głębokie i bezpieczne złuszczenie oraz przyspiesza odnowę komórkową skóry. W trakcie zabiegu w skórę wmasowywane są preparaty z bio-kolagenem oraz wit. E, które tworząc skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych – intensywnie regenerują skórę i pobudzają ją do samoodnowy poprzez stymulację włókien kolagenowych i elastynowych.

 

Grafika2

LACTI&GLICO 38% – złuszczanie kwasem mlekowo-glikolowym, zabieg na stopy
Zabieg efektywnie pielęgnuje skórę stóp a w szczególności skórę suchą i szorstką oraz skórę z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Zastosowany w zabiegu preparat LACTI&GLICO 38% głęboko złuszcza oraz przyspiesza odnowę komórkową skóry.W trakcie zabiegu w skórę stóp wmasowywany jest preparat z bio-kolagenem który intensywnie regeneruje i wygładza skórę. Masaż z wykorzystaniem preparatu intensywnie łagodzącego przywraca właściwe nawilżenie skóry oraz uzupełnia niedobory lipidów.